کمدی؛ نوبل نوبل که میگفتن این بود؟


امیر تتلو!

امیر علاوه بر این‌که توی بیوی اینستاگرامش زده «سفیر صلح»، قطعا به دلیل آثاری چون «خلیج مسلح فارس/ این حق مسلم ماست» که به خوشگلی بهره گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را نمایش داده و هم به دلیل ترانه‌هایی مثل «کی از پشت لباستو می‌بنده؟!» که اوج انسان‌دوستی و مدد به همنوع را نشان می‌دهد، گزینه خیلی خوبی برای جایزه صلح نوبل است. به‌خصوص این‌که الان هم در زندان به سر می‌برد و این موضوع می‌تواند به داوران نوبل یک حس «نلسون ماندلایی» القا کند!

نعمت‌الله آقاسی!

البته با توجه به این‌که خارجی‌ها علاقه زیادی به دادن جوایزشان به افرادی که در قید حیات نیستند، دارند (مثل اسکار خوب ترین هنرپیشه مکمل مرد که به مرحوم هیث لیجر دادند) اگه امیر تتلو نشد، می‌توانیم «نعمت‌الله آقاسی» را هم برای جایزه صلح نوبل گزینه خوبی آگاهی داشت؛ چراکه مرحوم در طول زمان خوانندگی‌اش حتی یک‌بار هم دستمال سفیدش (نماد صلح و آشتی) را زمین قرار نداده بود!

دکتر احمدی‌نژاد!

متأسفانه من هرچقدر در جوایز نوبل دنبال جایزه «شعبده‌بازی و تردستی» گشتم چیزی نیافتم اگرنه غیب کردن آن همه پول و نفتکش و دکل‌ و فرودگاه بدون‌ شک جایزه می‌گرفت! اما ایشان همچنان تنها گزینه‌ای است که می‌تواند درچندین شاخه دیگر کاندیدای جایزه نوبل بشود. نوبل محیط‌زیست (به دلیل اهتمام به حفظ و نگهداری و آبیاری تپه‌ها) نوبل جغرافیا (کشف سرزمین‌های بیرون از نقشه مثل بولیوی سفلی، جیبوتی اولیا، سنت وینسنت‌وگرنادین‌ها، جزیره آدمخوارها و جزیره‌ای در غرب آفریقا )، نوبل فیزیک (کشف الکتریسیته‌هاله‌نوری و انرژی هسته‌ای زیرزمینی) و نوبل ریاضی (جابجایی مرزهای عددی در اختلاس) و...

دکتر قالیباف!

دکتر قالیباف به نمایندگی از شهرداری و شورای شهر تهران می‌تواند بابت آشنا ساختن مردمان دنیا با پدیده املاک «نجومی» کاندیدای عمده جایزه نوبل در شاخه «گاز نزنم و ستاره‌شناسی» باشد. البته باید در این زمینه از آقایان علی صدقی و صفدر حسینی بابت تلاش‌های بی‌وقفه در زمینه حقوق‌های نجومی هم تقدیر و تشکر کرد، اما برای این عزیزان چون به اندازه کافی سهم‌شان را برداشته‌اند، دیگر از جایزه مایزه خبری نیست و به کارت‌آفرین کفایت می‌کنیم!

سایر کاندیداها:

- نوبل تعصب: ابوالفضل قناعتی (عضو اصولگرای شورای شهر تهران) بابت حواله دادن خواهر دیگران به گروهک تروریستی داعش
- نوبل ادب و تربیت: نشریه توقیف‌ناپذیر نشریه یا لثارات
- نوبل فشار: علی‌جنتی
- نوبل منطق: مسعود فراستی و بهروز افخمی (به صورت مشترک)
- نوبل بامزگی و نمک: جناب آقای حسن ریوندی!
- نوبل سکوت: محمدرضا عارف
- نوبل اعتماد به‌نفس: سامان ان.جی، بابت فیری‌استایلِ آهنگ جمجمه شده قمقمه!
- نوبل فلسفه: جواد خیابانی بابت نظریه

«٥ دقیقه در فوتسال معادل ٢٠ دقیقه»!

***اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد***

نگارنده: سپند ا.

جک و خنده بازار در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر گه که دل به عشق دهی خوش دمی بود ««« »»» در کار خير حاجت هيچ استخاره نيستکمدی؛ نوبل نوبل که میگفتن این بود؟


TT / 46 --- TP / 8%

گردآوری شده توسط : سپند ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نوبل
برچسب ها :

مطالب مرتبط