کمیته امداد افراد فداکار می خواهد/خروج مددجویان از پوشش کمیته دنبال می شود

کمیته امداد افراد فداکار می خواهد/خروج مددجویان از پوشش کمیته دنبال می شود

رئیس کمیته امداد گفت: نباید چهره برخی از شهرستانها و مناطق را به نحوی نمایان کرد که در اذهان عمومی فقیرانه جلوه داده شود و باید به مکان صدقه به آنان، وام قرض الحسنه توجه کرد شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سید پرویز فتاح، در هجدهمین سفر از دور دوم مسافرت های استانی خود با آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی ، حجت الاسلام علی رضایی، امام جمعه شهرستان بیرجند دیدار و مصاحبه کرد.

وی در دیدارهای جداگانه با مسئولان استانی با بیان این که رویکرد کمیته امداد توانمندسازی نیازمندان است، گفت: نباید چهره برخی از شهرستانها و مناطق را به نحوی نمایان کرد که در اذهان عمومی فقیرانه جلوه داده شود، بسیاری از مددجویان اهل کار و تلاش هستند و باید به مکان صدقه به آنان ، وام قرض الحسنه توجه کرد شود.تلاش ما این است که افراد تحت حمایت در صورت قدرتمندی خودشان فعالیت کنند و با توجه کرد وام قرض الحسنه بتوانند حالت اقتصادی شان را بهبود دهند.
فتاح با اشاره به افتتاح صندوق قرض الحسنه امداد در سر تا سر کشور اضافه کرد: رویکرد کمیته امداد از سمت مدد های بلاعوض و صدقه به سمت قرض الحسنه تحول کشف کرده است و بر این اساس بزودی شاهد افتتاح صندوق قرض الحسنه امداد در خراسان جنوبی نیز خواهیم بود. با تشکیل صندوق قرض الحسنه کمیته امداد می خواهیم یک قرض الحسنه قرار می داری و اسلامی با احترام به مردمان نیازمند افتتاح کنیم و در این مسیر بسیاری از خیران آماده هستند تا پولشان را در این صندوق برای کمک به نیازمندان به امانت قرار بدهند.
وی با بیان این که پیشنهاد ما به همکاران این است که با توجه به مردمی بودن این نهاد نباید اداری عمل کنند،چرا که کمیته امداد افراد فداکار می خواهد، اضافه کرد: باید در برابر محرومان خضوع و خشوع داشته باشیم، چنانچه فرهنگ سازی شود که مسئولان به خانه های افراد نیازمند بروند ، بسیاری از معضلات افراد نیازمند و محروم از بین برده خواهد شد.ما اطمینان می داریم مردمی که ماه محرم را شکوهمند به انجام میرسانند چنانچه به زکات و انفاق عمل کنند دیگر نیازمندی در جامعه باقی نمی ماند.مردمان هم در صورتی زکات می دهند، یاری میرسانند و تکفل یتیم را برعهده می گیرند که کلکسیون امداد رفتار درستی داشته باشد و دولت درست عمل کند.
وی یادآور شد: اقدامات مثبتی در استان خراسان جنوبی صورت گرفته اما کافی نیست و همه ما بایستی با روحیه جهادی در امر خدمت منتقل کنی به محرومان قدم برداریم.
فتاح با اشاره به مساعدت عالی مردمان به نیازمندان، یادآور شد: تبلیغ و رفتار عالی ما باعث می شود اعتماد مردمان به سوی خود کشیده شود بنابراین شفاف سازی رفتار و عملکرد ما آثار و برکات بسیاری به همراه دارد.
وی گفت: در این چندین ماه اخیر تیزرهایی با سوژه های عالی تعلیمی و در جهت فرهنگسازی کمک به نیازمندان جامعه از صدا و سیما انتشار داده شده است که مؤثر بوده و فلسفه ای پشت سر آنها وجود دارد که در آینده بنا داریم این کار را با قوت ادامه دهیم.
فتاح در دیدار با استاندار خراسان جنوبی هم اطلاع از آخرین حالت کمیته امداد در استان را از اهداف مسافرت های استانی خود عنوان کرد و گفت:متوسط افراد تحت پوشش در این استان از نظر نفر ۱۰ درصد و از نظر خانواده ۱۷ درصد است که این آمار در کشور ۵ درصد است بنابراین از این حیث آمار خراسان جنوبی خوب نیست.
وی اضافه کرد: من اساسا اعتقاد ندارم وجهه استان را محروم نمایان کنیم چرا که بیان این چنین باعث نمی شود که برای استان امکانات به سوی خود کشیده شود و این تفکر در کشور ما جواب نداده است.اینجا یک پرسش مطرح است و آن این است که به خاطر خشکسالی که شکل گرفته آیا می خواهیم تمام مردمان را تحت پوشش ببریم؟ آیا این درست است؟
وی بیان کرد: یکسری محرومیتهای خدادادی مانند کمبود آب در استان وجود دارد که ما باید به کمک شما و مسئولان معضلات استان را کاهش دهیم.
فتاح در ادامه خاطر نشان کرد: باید بیشتر جنبه های مثبت، ظرفیتها و پتانسیلهای استان انتخاب شود. در تاریخ کمیته امداد منحنی افراد تحت پوشش بالا بوده است که با توجه کرد وامهای خود اشتغالی قادر هستیم از این حالت بیرون رویم چرا که اشتغال از اصلی ترین محورهایی است که باعث خروج مددجویان از پوشش کمیته امداد می شود.
فتاح به یکی از اصلی ترین برنامه های کمیته امداد اشاره کرد و گفت: ساخت مسکن برای نیازمندان جزء اهداف کمیته امداد است، ما حضور می داریم مشکل مسکن مددجویان را حل کنیم ولی امداد به تنهایی قادر نیست هم زمین را فراهم کند و هم بسازد که در این زمینه خواهش ما از استاندار این است که زمین با مجوز را فراهم کند و ساخت مسکن را کمیته امداد به انجام خواهد رساند. ما قول می دهیم هر زمینی که داده شود خانه را بسازیم.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: واقعا در خراسان جنوبی زمین زیاد است که با وعده ای که آقای استاندار دادند امیدواریم یک حرکت جهادی انجام شود و به تبع حل مشکل خانه نیازمندان بسیاری از معضلات آنها حل شود.

-----------------------------------------------------

مسئول متن : سالار س.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آب حيوان اگر اين است که دارد لب دوست ««« »»» روشن است اين که خضر بهره سرابی داردکمیته امداد افراد فداکار می خواهد/خروج مددجویان از پوشش کمیته دنبال می شود


TT / 143 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سالار س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فداکار
برچسب ها : کمیته , مددجویان

مطالب مرتبط