کمیته امداد 20 درصد فرصت شغلی کشور را ایجاد کرده است/ 59 درصد خانواده های تحت پوشش استعداد خودکفایی دارند

کمیته امداد 20 درصد فرصت شغلی کشور را ایجاد کرده است/ 59 درصد خانواده های تحت پوشش استعداد خودکفایی دارند

قائم‌مقام کمیته امداد کشور با اشاره به ایجاد 20 هزار فرصت شغلی از طریق کاریابی برای خانواده‌های تحت‌پوشش، گفت: کمیته امداد 20 درصد فرصت شغلی کشور را فراهم کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از همدان، سید منصور برقعی عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان در خصوص منابع تخصیص ها برای وام های ارائه شده، با بیان این که همدان با 41 درصد شهرستان نخست، رزن دوم و ملایر سوم است، بیان کرد: تعداد مشاغل به وجود آمده در عرصه خدمات در پایگاه رصد، 2 هزار و 11 نکته ناظر بر خدمات و 600 نکته در عرصه تولید بوده است.

وی با تأکید بر این که اعداد گفته شده از حرکت منابع همدان به سمت و سوی حاشیه نشینی و تقویت حاشیه نشین هشدار می دهد، ادامه داد: یکی از مزیت های استان جمعیت روستایی 40 درصدی است که ظرفیت اقتصادی و تولید برای استان بوجود آورده است.

قائم مقام کمیته امداد کشور تأکید کرد: در صورت ادامه این روند در پنج سال آینده جمعیت روستایی 30 درصد شده و جمعیت حواشی شهرها بالا برده خواهد شد.

وی با اشاره به این که طبق اعلام فرماندار رزن در این شهرستان 300 شغل با 3 میلیارد تومان اعتبار فراهم شده به این معنی که میانگین ایجاد هر فرصت شغلی 10 میلیون تومان است، اضافه کرد: در بررسی اعداد و ارقام مشابه در سطح ملی بررسی میانگین سرمایه گذاری و یا اعتبارات برای ایجاد فرصت شغلی در کمیته امداد 13.5 میلیون در سال گذشته بوده است.

برقعی بیان کرد: با افزون بر یک هزار و 400 میلیارد تومان 100 هزار فرصت شغلی از طریق نقشهای اشتغال در کشور به وجود آمده است.

وی با اشاره به این که با مدد سیستم های اجرایی 20 هزار فرصت شغلی از طریق کاریابی برای افراد زیر پوشش کمیته امداد در کشور فراهم شده است، بیان کرد: کمیته امداد 20 درصد فرصت شغلی کشور را فراهم کرده است.

قائم مقام رئیس کمیته امداد کشور با بیان این که در مدل اقتصادی که برای توسعه، آخرین حد متصور بنگاه های کوچولو است، اضافه کرد: در بنگاه های کوچولو متعارف حداقل سرمایه نکته نیاز ایجاد یک فرصت شغلی اکنون به 200 میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: هر مقدار واحد بزرگ تر شده و به سمت پلن های صنعتی حرکت کند سرمایه نکته نیاز برای فرصت شغلی تا 500 میلیون تومان و حتی بیش از آن می رسد.

برقعی با تأکید بر این که یک اقدام تکمیل کننده کلکسیون اقدامات سیستم های اجرایی که کمیته امداد برای خود بوجود آورده، توجه کردن به میکرو بیزینس هاست، ادامه داد: همه انسان ها ناگریز هستند که فعال اقتصادی باشند.

وی با اشاره به این که عرصه و دامنه حرکت دو دهک پایین جامعه بسیار کوچولو است، بیان کرد: این قشر کارکرد اقتصادی و اجتماعی بسیار خاصی دارند.

قائم مقام رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به این که کارمزد وام های دریافتی برای قشر ضعیف و برای فعالیت های تهیه کند زیر دو درصد است، اضافه کرد: این خوب ترین رقم، در طول تاریخ اعطای تسهیلات در سیستم بانکی کشور است.

برقعی با بیان این که از منظرهای گوناگون اتفاقی که در امداد می افتد قابل توجه است، اضافه کرد: فعالیت کمیته امداد کامل کننده چهارچوب فعالیت در عرصه های صنعت و جهاد کشاورزی است.

وی با بیان این که اقشار و دو دهک از همه غربال ها عبور می کنند، اضافه کرد: تهیدست و مسکین، افراد به سکون رسیده هستند که روحیه آنها شکسته شده و پشت عملکرد خود فعالان بزرگ اقتصادی را متوقف می کنند.

قائم مقام کمیته امداد کشور با اشاره به نقشهای اشتغال کمیته امداد، بیان کرد: در کمیته امداد نقشهای اشتغالزایی از ابتدا تا وقت بلوغ و پایداری نظارت می شود.

وی با اشاره به این که نظارت طرح ها در کمیته امداد ول نمیشود، اضافه کرد: انحراف نقشهای کمیته امداد در اندازه پذیرش نرمهای متعارف است.

برقعی به برگزاری ضیافت خودکفایی 3 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد در همدان اشاره کرد و اضافه کرد: خانواده هایی که به توانمندی رسیدند به یک بنگاه شده و در اقتصاد بنگاه محور هویت مییابند، در نتیجه باید نظارت شوند چراکه در صورت نبود نظارت امکان سقوط مجدد آنها وجود دارد.

وی با تأکید بر این که در استان همدان استعدادهای زیادی وجود دارد، بیان کرد: طبق طرح استعدادسنجی از سوی کمیته امداد برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد 59 درصد خانواده های تحت پوشش در استان در بر می داری استعداد خودکفایی هستند.

قائم مقام کمیته امداد کشور با اشاره به این که استعداد خودکفایی در میانگین کشور 45 درصد است، اضافه کرد: خانواده های تحت پوشش استان از نظر تندرست و سن و سال شرایط بهتری از میانگین کشوری دارند.

وی با بیان این که 135 هزار طرح در کشور پشت در بانک ها وجود دارد، گفت: کمیته امداد از هیچ تلاش و حمایتی برای خانواده های تحت پوشش فروگذار نمی کند.

*******************

نگارنده : ژاله ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا به ميکده حافظ که بر تو عرضه کنم ««« »»» هزار صف ز دعاهای مستجاب زدهکمیته امداد 20 درصد فرصت شغلی کشور را ایجاد کرده است/ 59 درصد خانواده های تحت پوشش استعداد خودکفایی دارند


TT / 117 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : ژاله ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شغلی
برچسب ها : کمیته , خودکفایی

مطالب مرتبط