کمیته امداد رئیس نمی‎خواهد خادم و مددکار می‎خواهد/ کار کمیته امداد رسیدگی متواضعانه همراه با رأفت و خضوع است/ اگر رفتار و سفره های مسؤولان ساده باشد مردم به آنها اعتماد می‎کنند

کمیته امداد رئیس نمی‎خواهد خادم و مددکار می‎خواهد/ کار کمیته امداد رسیدگی متواضعانه همراه با رأفت و خضوع است/ اگر رفتار و سفره های مسؤولان ساده باشد مردم به آنها اعتماد می‎کنند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد رئیس نمی‎خواهد خادم و مددکار می‎خواهد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیرجند، سید پرویز فتاح امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، معضلات اقتصادی را از اهم معضلات کشور گفت و گفت: هر مکانی که انقلابی عمل شد و در مسیر انقلاب گام برداشتیم کار به درستی انجام شد بنابراین اگه اقتصاد مملکت در ریل درست حرکت کند و همه امور بر اساس اصول و منطق اسلامی انجام شود مراجعات به کمیته امداد امام خمینی(ره) بسیار کمتر می شود.

وی با اشاره به این که کمیته امداد کاری می‎کند که قرار عدم به این وسعت باشد، افزود: امام خمینی(ره) منت نهادند که این نهاد را تأسیس کردند تا دست عطوفت و رحمت نظام بر سر همه محرومان و نیازمندان باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تأکید بر این که پوشش در کمیته امداد باید از قرآن کریم و مکتب اهل بیت(ع) نشأت بگیرد و رسیدگی ها نباید اداری انجام شود، متذکر شد: اگه اشتغال، واردات، صادرات و وام های کشور بر اساس اصول و منطق اسلامی باشد بسیاری از مراجعات به ابن نهاد کم می‎شود.

فتاح با تأکید بر این که کار کمیته امداد امام حاشیه‎ ای نیست، اذعان داشت: کار امداد از نوشته انقلاب است و اگه به آن عمل نشود به دین و انقلاب عمل نکرده‎ایم و به نتیجه‎ای نمی‎رسیم.

وی ادامه داد: باید پذیرفت انباشت فقر در جامعه عالی نیست بنابراین باید برای رفع این مشکل تلاش کرد البته منابع مالی در این ارتباط کم است و نباید از یاد برد که بی توجهی به فقر تبعات اجتماعی در پی خواهد داشت.

رئیس کمیته امداد اذعان داشت: کمیته امداد وظیفه ای سنگین بر دوش دارد که باید در این راه مردمان هم مشارکت کنند تا خدمت‎گزاری این نهاد به ارتقای حالت معیشت محرومان و نیازمندان منجر شود.

فتاح با اشاره به این که باید کار امداد رسیدگی متواضعانه همراه با رأفت و خضوع باشد، تصریح کرد: مردمان کشور کشورمان مردمی انقلابی هستند که در همه صحنه‎ها حضور می‎کشف کنند بنابراین اگه همین مردمان با هم متحد شده و دست به جیب شوند و به امور صدقات، انفاق و زکات عمل نمایند دیگر هیچ نیازی در کشور باقی نمی‎‎ماند.

وی با تأکید بر این که با سخنرانی کاری حل نمی‎شود، افزود: اگه مسؤولان با مرام باشند و پای نظام بایستند و رفتار و سفره هایشان ساده باشد مردمان به آنها اعتماد پیدا می‎کنند و اگه مسؤولان از مردمان طلاق گیرند مردمان دیگر آنها را باور نخواهند کرد.

فتاح با اظهار این که امداد رئیس نمی‎خواهد بلکه خادم و مددکار می‎خواهد، ادامه داد: اگه مسؤولان اجرایی به خانه‎های نیازمندان بروند و سرکشی از آنها را در برنامه کاری خود گذارند و از نزدیک با معضلات مردمان آشنایی پیدا کنند نه تنها این امر برای مردمان بلکه برای خود مسؤولان نیز اهمیتی خواهد داشت.

وی با تأکید بر این که نهاد انقلابی امداد باید به ریل اصلی خود بازگردد، افزود: این دستگاه تنها با کار اداری میسر نیست بنابراین باید مسؤولان این نهاد نیز انقلابی باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی یادآور شد: 6 درصد جمعیت کشور تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند و این در حالی است که متأسفانه 10 درصد جمعیت خراسان جنوبی تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

فتاح با تأکید بر این که کلکسیون امداد در واقعیت به پیروی از انبیای الهی(ص) و ائمه اطهار(ع) گام برمی دارد، اذعان داشت: عمده ترین وظیفه کمیته امداد امام(ره) دستگیری است که باید این فرهنگ را در جامعه احیا کنیم.

وی با تأکید بر این که باید میزان نیازمندان تحت پوشش امداد در جامعه کاهش داده شود، افزود: صندوق قرض الحسنه ولایت امداد براساس مکتب اسلام در سطح کشور راه‎اندازی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: این صندوق هجدهمین صندوق قرض الحسنه ولایت امداد در کشور است که بعد از اخذ مجوز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

****نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش توسط: خدايار ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حلقه توبه گر امروز چو زهاد زنم ««« »»» خازن ميکده فردا نکند در بازمکمیته امداد رئیس نمی‎خواهد خادم و مددکار می‎خواهد/ کار کمیته امداد رسیدگی متواضعانه همراه با رأفت و خضوع است/ اگر رفتار و سفره های مسؤولان ساده باشد مردم به آنها اعتماد می‎کنند


TT / 88 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : خدايار ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : رأفت
برچسب ها : خادم , اعتماد , کمیته , سفره , متواضعانه , مسؤولان , مددکار , خضوع

مطالب مرتبط