۲۴۴ کودک سوری در جریان حملات ائتلاف آمریکا کشته شده اند

۲۴۴ کودک سوری در جریان حملات ائتلاف آمریکا کشته شده اند

خبرگزاری فارس: 244 خردسال سوری در جریان حملات ائتلاف ایالات متحده کشته شده‌اند

مرکز دیده‌بان حقوق بشر کشور سوریه در گزارشی اعلام کرد که نزدیک به ۲۵۰ خردسال سوری در حملات هوایی ایالات متحده کشته شده‌اند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، مرکز حقوق بشر کشور سوریه وابسته به معارضان چهارشنبه (امروز) با پخش گزارشی اعلام کرد که در جریان حملات ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در کشور سوریه بیش از ۶۰۰ شهروند غیر ارتشی این کشور کشته شده اند.

در این گزارش آمده است که ائتلاف ایالات متحده موسوم به ائتلاف بین المللی ضد گروهک تروریستی داعش در ۲۳ ماه سپتامبر ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با گروهک تروریستی داعش وارد کشور سوریه شد و تا پایان سال ۲۰۱۵ بر اثر حملات این ائتلاف شماری زیادی از افراد غیر ارتشی سوری کشته شده اند.

این مرکز از اقدامات ایالات متحده در حمایت از نیروهای کرد کشور سوریه که بیشتر آن ها متشکل از نیروهای حزب کردی «اتحاد دموکراتیک کشور سوریه»، شاخه گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) هستند، نقد کرده است.

این مرکز تأکید می کند که نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک مرتکب جنایت هایی از قبیل کوچاندن اجباری برخی قومیت ها و پاکسازی نژادی در مناطق تحت نفوذ خود کرده اند.

این گزارش تعداد افراد غیر ارتشی کشته شده در حملات ائتلاف ایالات متحده را ۶۴۹ نفر اعلام کرده است که از بین آن ها ۲۴۴ نفر خردسال و ۱۳۲ نفر دیگر خانم هستند.

مرکز حقوق بشر کشور سوریه در گزارش خود آورده است که جنگنده های ائتلاف به اهداف و مراکز حیاتی هجوم کرده اند که در ۲۸ هجوم هوایی ائتلاف شمار زیادی از افراد غیر ارتشی کشته شده اند. دردناکترین این حملات،در روستای «التوخار» تابع شهر «منبج» رخ داد. در آن هجوم ۹۸ غیر ارتشی که ۵۹ نفر از آن ها خردسال و ۲۷ نفرشان خانم بودند، کشته شدند.

این مرکز در گزارش خود از ائتلاف ایالات متحده خواسته است به قوانین حقوق بشری و بین المللی ارج بنهد.

–با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد–

نگارنده: زری ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

محمل جانان ببوس آن گه به زاری عرضه دار
««« »»»
کز فراقت سوختم ای مهربان فرياد رس

۲۴۴ کودک سوری در جریان حملات ائتلاف آمریکا کشته شده اند

TT / 66 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *