باغ کیهان قمصر (9 عکس)

باغ کیهان قمصر

باغ مرحوم سید کیهان لاجوردی قمصری، واقع در محله بین ده قمصر، مجاور بلوار کمربندی (مسیر قزآن) و برابر کوه قبله، در منطقه جنوبی قمصر، واقع شده است. این باغ در سال ۱۳۵۳ به صورت زمین و صحرا (ادامه کوهپایه کوه قبله)، به همراه یک رشته قنات (اگرچه کم آب ولی تا به حال همیشگی) و به وسعت ۵ هکتار خریداری شده است. باغ در همان لحظه دارای یک استخر کوچک گلی (سلخ) با یک اطاق خشت و چوب و شمار معدودی درخت توت و سیب ،در پیرامون آن استخر و اطاق و مابقی صحرای پر تیغ و سنگ در امتداد دامنه بوده که به تدریج و طی مدت نزدیک به ۴۰ سال و با سختیهای انبوه آباد شده است.

از آن باغ بزرگ که در قمصر به رحمت آباد سرشناس است و زمانی اکثر زمین آن را بوته‌های گل محمدی دربر می‌گرفت ؛ امروز خانه‌ها، ویلاها و باغهای بسیاری پدید آمده و تنها قسمت اصلی آن، واقع در جوار مسیر و برابر پارک آبشار، به صورت تغییرات آرام و ملایمی که در طی مدت این سال ها انجام گردیده به صورت سبک و سیاق باستانی و کهنه، همچنان حفظ شده، باقیمانده است.

این قسمت یعنی باغ کیهان فعلی اکنون دارای امکانات سادۀ یک منزل باغ زیبا، از قبیل: دو سوئیت تک و دو خوابه بزرگ باستانی با سقفهای چوبی، استخر بزرگ آبیاری به همراه سایبان بزرگ روی آن، محوطه گلابگیری باستانی به همراه استخر و انبارهای آن، محوطه کهنه گلابگیری باستانی به همراه حوض پر آب و اطاق ذوزنقه روی آن، و اصلی تر از همه محیط باز سبز و نسبتا بزرگ و قشنگ پیرامون آپارتمان ها و استخرها می‌باشد که با معابر (راهروها) و درختان بزرگ گردو، صنوبر و موی آن، به همراه تختهای چوبی و سکوهای نشیمن، محیطی دلنشین و آرام را به همراه “صدای پای آب ” برای هر رهگذر و مسافری فراهم می‌کند.

تصویر شماره 1 ⇩

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 8 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر شماره 9 ⇩
تصویر باغ کیهان قمصر

تصویر باغ کیهان قمصرتصویر باغ کیهان قمصر

--- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد ---

نگارش توسط : بينا ح.

جاذبه های طبیعی در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوش کن پند ای پسر و از بهر دنيا غم مخور ««« »»» گفتمت چون در حديثی گر توانی داشت هوشباغ کیهان قمصر (9 عکس)


TT / 75 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : بينا ح.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : کیهان
برچسب ها : قمصر

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :