گردانهای قدس برج مراقبت جدید را با نام شهید آغازگر انتفاضه قدس افتتاح کرد

گردانهای قدس برج مراقبت جدید را با نام شهید آغازگر انتفاضه قدس افتتاح کرد

گردان های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در راستای آمادگی های جهادی خود یک برج مراقبت جدید با نام شهید «ضیاء التلاحمه» آغازگر انتفاضه قدس، افتتاح کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، گردان های القدس یک برج مراقبت که در نزدیکی دیوار امنیتی در حد فاصل بین مرزهای شرقی نوار غزه و فلسطین اشغالی واقع در منطقه الفراحین در شرق عبسان الجدید (استان خان یونس) ایجاد شده است، افتتاح کرد.

این برج مراقبت که طول آن 16 متر است 300 متر از دیوار امنیتی واقع در بین نوار غزه و فلسطین اشغالی فاصله دارد و از بالای آن کوه های الخلیل قابل مشاهده است و این برج نقطه قوت مقاومت فلسطین و چالشی برای رژیم اشغالگر به شمار می رود و هدف از ایجاد آن بالا بردن روحیه شهروندان فلسطینی و حمایت از انتفاضه قدس است که شهید مهندس ضیاء التلاحمه و شهید مهند الحلبی آن را شعله ور کردند.

در همین رابطه «ابو خالد» یکی از فرماندهان گردان های القدس در جریان افتتاح این برج گفت: هدف از نامگذاری این برج به نام شهید التلاحمه، این است که التلاحمه نخستین شهیدی است که انتفاضه قدس را آغاز کرد و این برج نیز با هدف حمایت از پایداری مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس و به خصوص در شهر الخلیل که این انتفاضه را رهبری می کنند، ایجاد شده است.

ساخت دیوار ضد تونل های مقاومت در اطراف غزه متوقف شد

رسانه های خبری رژیم صهیونیستی صبح چهارشنبه گزارش دادند که ارتش این رژیم ساخت دیوار جدید برای مقابله با تونل های مقاومت را به طور موقت و به منظور طراحی جدید پروژه متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش، 13 شرکت خارجی از جمله یک شرکت ترکیه طرح های خود با هزینه های سنگین را ارائه کرده اند و فرماندهی واحد مهندسین ناظر بر پروژه نیز ترجیح می دهد که شرکت های خارجی این پروژه را اجرا کنند زیرا به تجارب آنها نیاز وجود دارد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز فاش کرد که ارتش رژیم اشغالگر ساخت دیوار ضد تونل های مقاومت در مرز نوار غزه را به مناقصه گذاشته است.

این طرح صهیونیستی شامل ساخت 60 کیلومتر دیوار در امتداد مرزی نوار غزه است.

حماس اظهارات بان کی مون را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، اظهارات اخیر بان کی مون دبیرکل سازمان ملل را که در آن قطعنامه نهایی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد "یونسکو" در مورد مسجد الاقصی را به باد انتقاد گرفت، محکوم کرد.

سامی ابوزهری سخنگوی این جنبش با صدور بیانیه ای تاکید کرد که این اظهارات به مثابه خروج وی از دایره اختیاراتش و نقض قوانین بین المللی در جهت تحقق مصالح و منافع اسرائیل است.

بان کی مون دیروز سه شنبه اقدام یونسکو به تصویب قطعنامه نهایی که در آن مسجد الاقصی را یک میراث اسلامی ناب اعلام کرد به باد انتقاد گرفت. وی مدعی شد که بخش قدیمی قدس و دیوارهای آن به ادیان سه گانه آسمانی تعلق دارد.

نیروهای اشغالگر شهر الخلیل را محاصره کردند

نیروهای اشغالگر اسرائیل چهارشنبه شهر الخلیل را برای حمایت از شهرک نشینان صهیونیست، به محاصره کامل خود درآوردند.

ده ها نفر از شهرک نشینان به بهانه اعیاد یهودیان به منطقه باب الزاویه در مرکز شهر الخلیل و روستای الکرمل در شرق شهرک یطا واقع در جنوب یورش آوردند.

شاهدان عینی گفتند که شهرک نشینان صهیونیست به منظور رسیدن به خیابان بئر السبع و به جا آوردن آئین تلمودی در یکی از خانه های باستانی، به باب الزاویه یورش آوردند.

ده ها شهرک نشین نیز تحت حمایت نیروهای اشغالگر به روستای الکرمل یورش برده و آئین تلمودی را در شهرک یطا به جا آوردند.

زخمی شدن 8 فلسطینی در درگیری با اشغالگران صهیونیست

در جریان درگیری های ظهر چهارشنبه فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در شهرک ابودیس واقع در شرق شهر قدس، 8 جوان فلسطینی زخمی شدند.

این درگیری ها در اطراف دانشگاه قدس رخ داد و دامنه آن به محوطه داخلی دانشگاه کشیده شد.

یکی از شاهدان عینی گفت که نظامیان اسرائیلی به سوی جوانان فلسطینی بمب های صوتی و گاز اشک آور شلیک کردند که در پی این جنایت 8 تن از آنان مجروح و دچار خفگی شدند.

یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی

حدود 300 شهرک نشین صهیونیست تحت حراست شدید نیروهای یگان ویژه چهارشنبه از سمت باب المغاربه وارد مسجد الاقصی شدند.

شاهدان عینی گفتند که تعدادی از خاخام های صهیونیست نیز در میان شهرک نشینان صهیونیست حضور داشتند.

این در حالی است که سازمان های حامی معبد کذایی طی چند روز گذشته شهرک نشینان صهیونیست را به مشارکت گسترده در یورش های جمعی به مسجد الاقصی به مناسبت اعیاد یهودیان فراخوانده بودند.

**************************

گردآوری از: كيميا ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جبين و چهره حافظ خدا جدا مکناد ««« »»» ز خاک بارگه کبريای شاه شجاعگردانهای قدس برج مراقبت جدید را با نام شهید آغازگر انتفاضه قدس افتتاح کرد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : كيميا ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : شهید , افتتاح , آغازگر , انتفاضه , گردانهای

مطالب مرتبط