گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی ها و نفوذهای سیاسی و قومی

گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی ها و نفوذهای سیاسی و قومی

خبرگزاری فارس: گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی‌وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی‌ها و نفوذهای سیاسی و قومی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که خوزستان، قلب تپنده اقتصاد کشورمان در پاییز بی‌مهری و عدم توسعه به اغما رفته، نقل کرد: نگاه جزیره‌ای برخی مدیران باعث محرومیت‌زایی استان‌های پر سودی همچون خوزستان شده است.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، حبیب الله کشت زر در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان این که خوزستان قهرمان در ادای دین خود به دین و میهن پیشتاز بوده و خواهد بود، نقل کرد: اما داستان پرغصه تبعیض ها استراحت کن خوش را از مردم صبور این دیار دزدیده است.

نماینده مردم بهبهان و آقاجری در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: خوزستان قلب تپنده اقتصاد کشورمان در پاییز بی مهری و عدم توسعه به اغما رفته و متأسفانه تصمیم ها و نگاه های جزیره ای برخی مدیران کشور با تخصیص اعتبارات عمرانی کلان به استان های ذی نفوذ و وابسته به خود متهم عمده محرومیت زایی و دور نگاه داشتن استان های پر سودی همچون استان خوزستان از مدار توسعه هستند.

وی افزود: خوزستانی که مردم نجیبش دیگر قادر نیستند دردهای تلخ خود را به لقای شعارها و تعارفات مناسباتی مرهم ببخشند، آیا در میان این همه گردوغبار بی مهری کسی صدای ما را می شنود؛ وفای گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی وفا را سفید کرده است و این استان همچنان با فقر، تشنگی و بیکاری می جنگد.

کشت زر در ادامه بابیان این که از تبعیض بیزاریم، بیان داشت: خوزستانی ها ذره ای بیش از حق خود را نمی خواهند و هوشیار باشید به گواه تاریخ سرنوشت مدیران نالایق جز فرود آوردن سر تسلیم در برابر مطالبات و حقوق حقه مردم چیز دیگری نخواهد بود؛ مردم حوزه انتخابیه از تکرارهای تکراری و قول های توخالی بیزارند و از سوء مدیریت ها گلایه دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم با اشاره به این مطلب که بهبهان امروز هیچ شباهتی با بهبهان دیروز ندارد، نقل کرد: سال هاست مشعل های نفت آقاجری و حوزه انتخابیه، چراغ اقتصاد کشورمان را روشن کرده اما زندگی مردم مظلوم و باعزت خاموش است و به امید توجه مسئولان روز خود را شب می کنند لذا امید آنها را ناامید نکنید.

وی ادامه داد: روایات تلخ نفت و درد، آب و تشنگی، گاز و ناپاکی، تحلیل پاییز تلخ توسعه حوزه انتخابیه بنده شده است لذا آیا عین بی عدالتی نیست که سهم برخورداری حوزه انتخابیه این جانب از رودهای خروشان و سدهای بزرگ، منابع غنی نفت و گاز و معادن متعدد ارمغانی جز ناپاکی، بیکاری و مریضی داشته باشد و بیش از 20 سال است تکمیل کشتارگاه صنعتی دام بهبهان از نگاه متولیان مغفول مانده اما در اثر بی توجهی مسئولان چرخ کشتارگاه انسانی که همانا راه های رابطه ای است به خوبی می چرخد.

کشت زر در ادامه بابیان این که حوزه انتخابیه این جانب با جمعیتی بالغ بر 200 هزار نفر از شرایط اسفبار درمانی رنج می برد، بیان کرد: سخنان اخیر وزیر بهداشت مبنی بر عدم تخصیص حتی یک تخت طی نیم قرن اخیر به مراکز درمانی حوزه انتخابیه ام است و دامنه این بی مهری به حدی رسیده که کلیه بیمارستان های حوزه انتخابیه از فقر امکانات و عدم تجهیزات اولیه عذاب میکشند و بیمارستان تعلیمی-درمانی ولیعصر(عج) بهبهان پس از گذشت 30 سال تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که هیچ وجدانی این عدم توجه را نمی پذیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه بابیان این که سهم خوزستان از تولید بیش از 80 درصد نفت کشور میزان کمی است، متذکر شد: عواقب توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی ها و نفوذهای سیاسی و قومی، فراورده ای جز بدبینی و توسعه نامتوازن و مهاجرت و بی عدالتی محض برای مردم خوزستان نداشته است اما هنوز همین مردم مظلوم و باعزت به پیمان خود بر سر اعتلای نام میهن خود مانده اند.

وی افزود: حوزه انتخابیه بهبهان و آقاجری در اثر بی توجهی و بازی های فصلی سیاسی آینه تمام نمای توسعه نیافتگی شده و پروژه های بیمارستان ولیعصر(عج)، سد آریوبرزن با 85 درصد پیشرفت، چهاربانده کردن جاده ترانزیتی بهبهان-رامهرمز، تعریض آقاجری-بهبهان، چهاربانده کردن برخی دیگر از اتوبان ها، آب شرب منطقه، تصفیه خانه ای تعطیل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان بابیان این که به عنوان خادم ملت همواره با خدای خود عهد بسته ام که سر مصالح موکلان خود بایستم، خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور زمین و زبان کشاورزان از عطش بی آبی می سوزد لذا باید به این موضوع که باعث بروز معضلات اجتماعی هم می شود رسیدگی کنید.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد

تهیه از: دنيا ش.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صنما با غم عشق تو چه تدبير کنم
««« »»»
تا به کی در غم تو ناله شبگير کنم

گردوغبار خوزستان روی مسئولان بی وفا را سفید کرده/ توزیع ناعادلانه بودجه و ثروت تحت لوای بازی ها و نفوذهای سیاسی و قومی

TT / 52 — TP / 7%

نظر دهید