گسترش معارف رضوی در گستره جهانی

گسترش معارف رضوی در گستره جهانی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: تعمیق و گسترش معارف رضوی و ترویج آموزه های غنی و کاربردی امام رضا( علیه السلام)اصلی ترین رویکرد سازمان فرهنگی آستان قدس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، سید مرتضی بختیاری، امروز در مهمانی معارفه حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد به عنوان رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، بیان داشت: آیت الله سید علی خامنه ای به صریحگویی و بارها به نقش مهم و تاثیرگذار فرهنگ در جامعه تاکید و وظایف و رسالت های کلکسیون های فرهنگی را تبیین فرموده اند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: مخاطب موسسات فرهنگی و تعلیمی آستان قدس رضوی، جوانان و نوجوانان میهن اسلامی هستند که قلوب تمیز و اخلاص آنان سرمایه ای عظیم برای کشور است.

وی با اشاره به دستورات و رهنمودهای تولیت آستان قدس رضوی در مورد تربیت نیروهای جوان مومن، متعهد و انقلابی در موسسات فرهنگی و مراکز علمی وابسته به آستان قدس رضوی، ابراز داشت: بایستی معارف قرآنی و آموزه های اهل بیت(ع) را با بهره گیری از زبان روز و ابزار و تکنولوژیهای تازه به نسل جوان کشور ارائه کنیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان این که تعامل تاثیر گذار و سازنده بین موسسات فرهنگی قطعا به افزایش بهره وری و هم اضافه کنی خواهد انجامید، تصریح کرد: طبق پیش نگاه کنی ها و مطالعات انجام شده در افق سال ١٤٠٤ مشهد الرضا و بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) میزبان ٤٠ میلیون زائر خواهد بود که از اقصی نقاط کشورمان اسلامی و دنیا اسلام مشرف خواهند شد.

وی ادامه داد:بدون شک نتیجه برنامه ریزی مستمر، مدون و تلاش جهادی برای مؤثری فرهنگی بر میلیون ها زائر بارگاه درخشان رضوی،ایجاد تغییری عمیق در فرهنگ و سبک زندگی آنان خواهد بود.

بختیاری حین تقدیر از تلاشهای حجت الاسلام و المسلمین حسینی در زمان تصدی مسئولیت دبیری شورای مناسب فرهنگی ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همدلی بدنه مدیران، کارکنان و خادمان فرهنگی آستان قدس رضوی در آینده نزدیک شاهد توسعه هرچه بیشتر خدمات و محصولات موسسات فرهنگی این نهاد معنوی باشیم.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد؛ رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به تشریح برنامه های جلو روی این سازمان تازه تاسیس توجه کرد.

وی بیان داشت: انسجام بین موسسات فرهنگی آستان قدس رضوی، اهتمام به توسعه تعاملات فرهنگی با کشورهای دنیا با محوریت امام رضا(ع)، تلاش در راستای تبیین صحبت انقلاب اسلامی، تکمیل چرخه خدمات فرهنگی مورد نیاز زائران، ارائه پیوست فرهنگی خدمات به محرومان و مستضعفان و بهره مندی از ظرفیت خبرگان عرصه فرهنگ و تشکل های مردمی از محوری ترین برنامه های سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی نیز در این مهمانی از تلاشها و اقدامات کارکنان دبیرخانه شورای مناسب فرهنگی تشکر کرد و گفت: آستان قدس رضوی در حوزه فعالیت های فرهنگی توفیقات فراوانی کسب کرده و امروز فرصتی مغتنم برای اعتلا و اقتدار فرهنگی این مجموعه آماده است.

وی تصریح کرد: در طی این سالها وظیفه هدایت، حمایت و نظارت بر موسسات فرهنگی بر عهده دبیرخانه شورای مناسب فرهنگی آستان قدس بوده و امیدواریم سازمان فرهنگی نیز بتواند در تحقق اهداف مورد نظر کامیاب باشد.

**************************

گردآوری از: خجسته ز.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می بی‌غش است درياب وقتی خوش است بشتاب ««« »»» سال دگر که دارد اميد نوبهاریگسترش معارف رضوی در گستره جهانی


TT / 56 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : خجسته ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : رضوی , گستره , معارف

مطالب مرتبط