گفتگو با رضا رویگری، بازیگر سریال «ملکوت»

شخصیت سرمست برایم جالب بود
رضا رویگری، بازیگر پرکار این روزهای تلویزیون است، به طوری که هنوز از مدت پخش سریال‌های «تاوان»، «به کجا چنین شتابان» و «دارا و ندار» نگذشته است، چند کار دیگر همچون مجموعه «سال‌های مشروطه» و «مختارنامه» را در مراحل نهایی تولید از او داریم و در ایام مبارک ماه رمضان هم شاهد حضور او در سریال «ملکوت» هستیم که از شبکه 2 سیما در حال پخش است، به همین بهانه با او گفتگویی انجام داده‌ایم که حاصل آن را می‌خوانید:

از قرار معلوم سریال «ملکوت»، اولین سریال مناسبتی شما در ایام ماه مبارک رمضان است؟
بله من امسال هم در ایام نوروز و هم در ماه مبارک رمضان 2 سریال مناسبتی را تجربه کردم که یکی دارا و ندار بود و دومی هم ملکوت که در حال پخش است.

درباره نقشتان در سریال ملکوت، برایمان بگویید.
من نقش سرمست، داماد حاجی فتاح (شریفی‌نیا)‌ را بازی می‌کنم. سرمست آدم پول‌پرستی است که می‌کوشد پس از سانحه‌ تصادفی که برای حاجی فتاح رخ می‌دهد، دستی بر وصیتنامه و اموال حاجی ببرد.

شما این روزها در تلویزیون بسیار فعال هستید، چطور شد این نقش را پذیرفتید؟
کارهایم پشت سر هم پخش می‌شوند، وگرنه فاصله بین کارهایم وجود دارد تا خودم را بازسازی کنم، من بعد از سریال دارا و ندار، 2 ماه اصلا کار نکردم، اما وقتی آقای شایانفر به من زنگ زد و درباره بازی و نقشی که برایم در نظر گرفته بود، توضیحاتی داد، وسوسه شدم این نقش را ایفا کنم، البته حدود 3 قسمت سریال، فیلمنامه‌اش آماده و ریسک بزرگی بود، ولی در عین حال شخصیت سرمست برایم بسیار جالب بود.

چه برنامه‌ای برای جلوگیری از تکرار بازهایتان در نظر گرفته‌اید؟
من برای نقش‌هایم برخی ویژگی‌ها را در نظر می‌گیرم تا براساس آن بازی کنم، مثلا در به کجا چنین شتابان، نقش آدم قدرت‌طلبی که همه چیز را با پول می‌خواهد به دست بیاورد، طراحی کردم و در تاوان، آدم بدبختی که می‌خواهد سر همه کلاه بگذارد یا در سریال ملکوت، دامادی که نقش منفی دارد. در این سریال با هماهنگی کارگردان، کمی طنز در این بازی وجود دارد تا لحظات شیرینی را ایجاد کند. درواقع هرچه تعداد سریال‌هایم بیشتر می‌شود، حساسیت من نسبت به پذیرش یک نقش بالاتر می‌رود.

نداشتن فیلمنامه کامل به کار بازیگر لطمه نمی‌زند؟
بله، وقتی فیلمنامه کامل در اختیارتان نباشد، پذیرفتن نقش برایتان ریسک می‌شود و چارچوب بازی مشخص نیست، ولی به هر حال حرفه‌ای‌ها اینجا خودشان را نشان می‌دهند. ما تا شب عید فطر فیلمبرداری داریم، ولی با تمام این احوال وقتی بازیگر یک نقش را پیدا می‌کند، هرچه هم برایش بیاورند، در ادامه آن نقش بازی می‌کند.

آیا بازی در سریال‌های مناسبتی، تفاوتی با سریال‌هایی که در روزهای عادی پخش می‌‌شوند، دارند؟
کارهای مناسبتی همان طور که از اسمش پیداست، در مناسبت‌های خاص مثل نوروز، دهه فجر یا ماه رمضان پخش می‌شود و مخاطب در همان حال و هوا، پیگیر یک سریال است. ملکوت با دعوت خانواده‌ای در کنار سفره افطار، شروع و به مسائل ماورایی می‌پردازد که فکر می‌کنم تنها سریال ماه مبارک امسال است که به چنین موضوعی می‌پردازد و همین موضوع ماورایی‌، آن را از دیگر سریال‌ها متفاوت می‌سازد.

سریال‌های ماه مبارک رمضان در سال‌های گذشته را پیگیر بودید؟
من همیشه مخاطب سریال‌های ماه رمضان تلویزیون بوده‌ام و به نظرم سال گذشته به‌‌رغم زحمتی که دوستان کشیده بودند، ولی سریال‌ها راضی‌کننده نبود، چراکه فکر می‌کنم ارتباطی با ماه رمضان نداشتند در حالی که چند سال قبل سریال‌هایی مثل «او یک فرشته بود»، حال و هوای این ماه را داشتند و مخاطب را پای تلویزیون می‌نشاندند.

از بازی در مجموعه «سال‌های مشروطه» بگویید. در خبرها آمده بود بازی در 2 نقش متفاوت را به‌عهده دارید؟
بله 2 نقش کاملا متضاد، یکی نقش یک روحانی به نام شیخ حسن آشتیانی که نزدیک به 80 سال دارد و دیگری یک شخصیت به نام کریم دواتگر که سال‌ها قبل آقای مشایخی این کاراکتر را در مجموعه هزاردستان، بازی کرد. این دو نقش کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

از سریال «مختارنامه» داوود میرباقری چه خبر؟
من هم مثل شما، سخت منتظرم زودتر این کار از تلویزیون پخش شود. «مختارنامه» کار پرزحمت و جذابی بود که سرانجام بعد از 6 سال، تصویربرداری‌اش تمام شد. همان طور که احتمالا می‌دانید، من در این کار، نقش یک شاهزاده ایرانی به نام کیان را بازی می‌کنم؛ کسی که باعث انقلاب مختار می‌شود و تا لحظه شهادت هم کنار او می‌ماند.

***انتهاي مطلب***

نگارش توسط : كيانا ی.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا عاشقان به بوی نسيمش دهند جان ««« »»» بگشود نافه‌ای و در آرزو ببستگردآوری شده توسط : كيانا ی.
تاریخ گردآوری : 2015-12-04
در دسته بندی : رویگری
برچسب ها : ملکوت
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :