گندمکاران کرمانشاهی ۳۰۷ میلیارد تومان از دولت طلب دارند

گندمکاران کرمانشاهی ۳۰۷ میلیارد تومان از دولت طلب دارند

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه گفت: بستانکاری گندمکاران کرمانشاهی از دولت ۳۰۷ میلیارد تومان است.

عکس   گندمکاران کرمانشاهی ۳۰۷ میلیارد تومان از دولت طلب دارند

حمید بساطی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه بستانکاری گندمکاران کرمانشاهی ۳۰۷ میلیارد تومان است، اظهار داشت: ارزش خرید تضمینی ۷۴۳ هزار و ۶۸۷ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان کرمانشاه بیش از ۹۴۹ میلیارد تومان است.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه پرداخت مطالبات گندمکاران از مهمترین دغدغه های شرکت غله و خدمات بازرگانی استان است، گفت: با پیگیریهای انجام شده در طی چند روز گذشته ۱۰۲میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران استان کرمانشاه پرداخت شد.

بساطی با اشاره به پرداخت ۵۴۰ میلیارد تومان از بدهیها در گذشته مجموع پرداختی را به گندمکاران کرمانشاهی را ۶۴۲ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در صورت مساعدت و همکاری دولت و با فروش اوراق قرضه در آینده نزدیک تمامی مطالبات گندمکاران استان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه میزان خرید گندم از کشاورزان از نظر حجمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است، بیان کرد: با پیگیریهای شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه بخش قابل توجهی از مطالبات گندمکاران کرمانشاهی از طریق بانک کشاورزی پرداخت شده است و مابقی مطالبات نیز به زودی پرداخت می شود.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه رتبه پنجم کشور را در بین ۱۴ منطقه کشور از نظرخرید تضمینی گندم از کشاورزان کسب کرده است، عنوان کرد: این موفقیت بعد از لطف خداوند حاصل تلاش مدیران استانی بوده است.

وی با بیان اینکه با احتساب ۴۰۰ هزار تن گندم ذخیره شده در سالهای گذشته به طور تقریبی ۱۰۰ درصد ظرفیت تمامی سیلوهای استان تکمیل است، گفت: استان کرمانشاه در صورت عدم شرایط برای صدور این گندم به سایر نقاط کشور تا چهار سال آینده ذخیره گندم دارد.

بساطی کیفیت گندم تولیدی استان را بسیار خوب و مناسب دانست و اظهار کرد: استان کرمانشاه اکنون در شرایطی قرار گرفته است که دیگر نیازی به واردات گندم ندارد و هر ساله تقاضاهای بسیاری نیز از سایر استانها جهت صادرات گندم به این استان ها انجام می شود.

**************

متن از : فريبا آ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما شبی دست برآريم و دعايی بکنيم
««« »»»
غم هجران تو را چاره ز جايی بکنيم

گندمکاران کرمانشاهی ۳۰۷ میلیارد تومان از دولت طلب دارند

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *