پیش گیری از بهبود پیش دیابت

جلوگیری از پیشرفت پیش دیابت

پیش دیابت به این معنی است که قند خون تان بالاست، اما نه آن قدر زیاد که بتوان آن را دیابت نوع دو نامید. برای معالجه، مواد طبی حاوی مخدر به اندازه ی کافی تضمین شده نمی باشند. مطالعاتی نشان داد که وقتی که پیش دیابت شناسایی شد، طبی مثل متفورمین کمتر از یک ترفند حیات درست نقش خواهد داشت. پس راه مهم معالجه این معضل اصلاح شیوه حیات خواهد بود. برای پیش گیری از بهبود پیش دیابت نگاهی به این چند گام بیاندازید.

زینب حکیمی -

مراقب وزن تان باشید

در اغلب نکات پیش دیابت در پی چاقی می آید. پس به راحتی می توان با لاغر شدن زاید از مبتلا شدن به دیابت پیش گیری کرد. اشخاص مبتلا به پیش دیابت که بتوانند در طی شش ماه، 10 در صد از وزن اندام شان را کم کنند، در طی سه سال قادر هستند خطر مبتلا شدن به دیابت را تا 85 در صد کم کنند.

سطح ویتامین د اندام تان را بررسی کنید

اشخاص مبتلا به پیش دیابت که سطح ویتامین د اندام شان کم است، نسبت به کسانی که از کامل کننده ویتامین دی بهره میگیرند، دوچندان بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به دیابت قرار دارند. در بسیاری از نکات نگاه شده است کسانی که از این ویتامین بهره گرفته اند ، سطح قند خون شان به حالت معمولی بازگشته است.

هیچ دوز ویژه ای از این ویتامین وجود ندارد، پس همه بایستی سطح این ویتامین را در اندام شان بررسی کنند (با یک امتحان خون ساده).

حواس تان به غده تیروئید هم باشد

سطوح پایین هورمون غده تیروئید در اندام، حتی به میزان معدود، قادر هست خطر پیشروی پیش دیابت به سمت دیابت را زیاد کند، زیرا هورمون غده تیروئید به سوخت و ساز اندام (متابولیسم) یاری میرساند و چنانچه متابولیسم کند شود، قادر هست به چاقی و اضافه وزن و حساسیت به داروی انسولین ختم شود.

فعال باشید

ورزش مرتب کلید از بین بردن دیابت است، زیرا قادر هست با لاغر شدن و سطح داروی انسولین به شما یاری رساند. دلواپس نباشید، چنانچه قادر نیستید فعالیت های شدید ورزشی به انجام رسانید، بایستی بدانید راهپیمایی با سرعت قادر هست موثرتر از دویدن آهسته، سطح قند خون را در اشخاص پیش دیابت بهبود بخشد.

به طبخ غذا و چربی های مصرفی اهمیت دهید

اشخاص چاقی که طی یک سال از خوراکی های آب پز، بخار پز و یا خورشی بهره میگیرند، نسبت به آن هایی که از خوراکی های کبابی و تفت داده شده بهره میگیرند، کاهش زیاد تری از مقاومت به داروی انسولین و وزن را نمایان کرده اند، زیرا خوراکی های طبخ شده با حرارت خشک در نهایت محصولات گلیکوزیله شده میسازند که به مقاومت به داروی انسولین و همچنین ورم در سر تا سر اندام منتهی میشه.

بسیاری از اشخاص مبتلا به پیش دیابت بی آنکه بدانند از آپنه ی خواب رنج میبرند

از طرفی مصرف خوراکی های حاوی چربی های غیراشباع مثل روغن های گیاهی، ماهی های روغنی، دانه ها و آجیل ها هم امکان می دارد خطر مبتلا شدن به پیش دیابت را کم کند، بویژه چنانچه جانشین چربی های اشباع و کربوهیدرات ها شوند. مصرف مواد حاوی کربوهیدرات اشکالی ندارد، اما شما بایستی از مصرف نان سفید رنگ، ماکارونی سفید رنگ، کوکی ها و برنج سفید رنگ بپرهیزید که قادر هست باعث بهبود پیش دیابت به سمت دیابت شوند.

مراقب آپنه ی خواب باشید

بسیاری از اشخاص مبتلا به پیش دیابت بی آنکه بدانند از آپنه ی خواب رنج میبرند. بهره گیری از سیستم CPAP موقع خواب شب که فشار ثابت هوا را از طریق یک ماسک و لوله وارد اندام می کند و و راههای هوایی را میگشاید ، سطح قند خون و خطر مبتلا شدن به دیابت را کم میکند. چنانچه خروپف می کنید و یا با وجود هفت تا هشت ساعت خواب شب هنوز هم حس می کنید خوب نخوابیده اید، با یک دکتر مکالمه کنید تا مواظبتهای ضروری را به انجام رساند.

به طور مرتب تحت بررسی دکتر باشید

چنانچه مبتلا به پیش دیابت می باشید، بایستی هر سال از نظر دیابت مطالعه بشوید. افزون بر این، دکتر تان بایستی هر بار شما را از نظر مریضیهای قلبی، بیماری فشارخون و کلسترول خون بالا بررسی کند.

---براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد---

تهیه از : سياوش م.

دیابت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به صدر مصطبه‌ام می‌نشاند اکنون دوست ««« »»» گدای شهر نگه کن که مير مجلس شدپیش گیری از بهبود پیش دیابت


TT / 248 --- TP / 36%

گردآوری شده توسط : سياوش م.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : دیابت
برچسب ها :

مطالب مرتبط