یادداشت مهراوه شریفی‌نیا در مورد هنرمند و آشپزباشی


به نظر من محمد رضا هنرمند جزو آدم‌هایی است که خورشید به خاطر وجودشان هنوز بر زمین می‌تابد.
همه این اتفاقات خوب را ما همگی مدیون مدیریت دقیق آقای هنرمند هستیم که با نهایت تلاششان در صدد است بهترین‌ها را ارائه دهد.
 
فرصت بودن با گروهی خوب و صمیمی ‌شانسی است که این بار هم یار من بود و من توانستم همدلی و اخلاص را در کنار عوامل حرفه ای آشپز باشی تجربه کنم و به یمن حضورشان در هوایی سرشار از اعتماد و امنیت نفس بکشم.
صبر،‌ تعهد، مسوولیت پذیری، وجدان کاری، احترام، عشق ورزیدن به نقش و… آن قدر آموختم که اگر هر ثانیه برای آموخته‌هایم سپاسشان گویم، باز هم ذره ای از قدردانی‌ام را ادا نکرده‌ام…
آشپزباشی به غیر از حضور آقای هنرمند برای من هدایای دیگری هم داشت که مهم ترین آن‌ها حضور پرویز پرستویی و فاطمه معتمد آریا بود؛ دو انسان شریف و هنرمندی که من در کنارشان آرامش و سرشار شدن از پر مهرترین لحظه‌ها را تجربه کردم و باز هم آموختم…
 
آن قدر در «آشپز باشی» از او آموخته ام که گاهی فکر می‌کنم شاید این کار به نوعی برای من یک دوره فشرده کار آموزی بوده…!
امروز بعد از 20 سال، تجربه شیرین همکاری قبلی برای من تکرار شد. خاطرات جذاب دزد عروسک‌ها برایم تداعی شد و با اعتماد کامل به استقبال کار جدید رفتم. از روز اول فیلمبرداری تا به حال احترام من نسبت به آقای هنرمند هزاران برابر شده، با تمام وجودم لذت می‌برم از این که می‌بینم او کارگردانی را به معنای کامل کلمه و به تمامیت معنا می‌کند. نکته سنجی و ریزبینی‌های او آدم را غافلگیر می‌کند و تسلطش بر تکنیک بازی‌گیری و شناختش از میزان توانمندی بازیگران فوق‌العاده است.
 
بعد‌ها فهمیدم به عنوان اولین کار در چه اثر ارزشمندی ظاهر شدم و چقدر خوش شانس بودم که اصول اولیه بازیگری و کلا نفس سینما را از دیدگاه آقای هنرمند شناختم.
تابستان 1368 شاید بهترین تابستان زندگی من بود. با بازی در فیلم «دزد عروسک‌ها» دو ماه عالی را در پارک شفق گذراندم، در کنار بچه‌هایی که همبازی ام بودند، بزرگتر‌هایی که دوستم داشتند، ‌عروسک‌هایی که همدمم شده بودند. مادرم و… آقای هنرمند عزیز مردی که پایه‌گذار تربیت هنری غریزی و ناخودآگاه در من بود.
یک ضرب‌المثل چینی می‌گوید: «به خاطر وجود آدم‌های خوب است که خورشید هنوز بر زمین می‌تابد»
به یاد دزد عروسک‌ها

آشپزباشی به غیر از حضور آقای هنرمند برای من هدایای دیگری هم داشت که مهم ترین آن‌ها حضور پرویز پرستویی و فاطمه معتمد آریا بود؛ دو انسان شریف و هنرمندی که…


 

___________________________________

گردآوری از: درسا ز.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قرار و خواب ز حافظ طمع مدار ای دوست ««« »»» قرار چيست صبوری کدام و خواب کجاگردآوری شده توسط : درسا ز.
تاریخ گردآوری : 2015-12-04
در دسته بندی : مهراوه
برچسب ها : هنرمند , آشپزباشی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :