۳۰۰۰ خانواده زیر پوشش کمیته امداد همدان خودکفا شدند

۳۰۰۰ خانواده زیر پوشش کمیته امداد همدان خودکفا شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: بیش از ۳۰۰۰ خانواده زیر پوشش این نهاد با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی خودکفا شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، پیمان ترکمانه ظهر امروز در همایش عزت حسینی، اشتغال و خودکفایی مددجو.یان زیر پوشش کمیته امداد استان همدان با اشاره به اقدامات این نهاد در حوزه اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت اظهار داشت: توانمندسازی اقتصادی و تقویت روحیه کسب و کار از مهم ترین اهداف پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

وی افزود: تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح های کارانگیزی، خودکفایی و توان افزایی در زمینه های دامپروری، کشاورزی، صنایع دستی، صنعتی و تولیدی، حمل و نقل به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان بیان کرد: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و اجرای طرح های اشتغال سبب خودکفایی و استقلال مالی مددجویان می شود بر این اساس به مددجویان بعد از مهارت آموزی با اجرای طرح های تولیدی و مشاغل خانگی زمینه خودکفایی آنها را فراهم می کنیم.

وی گفت: با انجام مشاوره استعدادسنجی از مددجویان و خانواده های تحت حمایت انجام می شود و بر این اساس بعد از کسب مهارت تسهیلات بانکی به افراد دارای شرایط پرداخت می شود و ناظران کمیته امداد نیز بر نحوه اجرای طرح های اشتغال زایی نظارت می کنند.

پیمانه افزود: به منظور سودآوری و اقتصادی شدن طرح ها حمایت جانبی و بازاریابی از تولیدات و محصولات مددجویان نیز توسط کمیته امداد انجام می شود تا به استقلال مالی خانواده ها کمک شود.

وی اظهار داشت: در ارائه تسهیلات و خودکفایی خانواده های تحت حمایت مدیران بانک های استان و سایر دستگاه های اجرایی کمک قابل توجهی داشتند و در این مسیر کمیته امداد به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیاز مددجویان باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان همدان خودکفایی خانواده های تحت حمایت را تجلی گاه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: اشتغال زایی برای مددجویان سبب تحت بنیان خانواده های تحت حمایت و حفظ کرامت آنها می شود.

وی با بیان اینکه تهسیلات خودکفایی در راستای خروج خانواده مددجویان از چرخه حمایتی پرداخت می شود تصریح کرد: خانوادهای تحت حمایت بعد از گذراندن مسیر لازم در اشتغال زایی با خودکفا شدند از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شوند و زمینه کمک و اشتغال برای دیگر نیازمندان را فراهم می سازند.

پیمانه با اشاره به خودکفایی بیش از 3000 خانواده تحت حمایت کمیته امداد از چرخه حمایتی اظهار داشت: هر سال با ایجاد اشتغال و اجرای طرح های کارآفرینی تعدادی از خانواده های تحت حمایت از چرخه حمایت خارج می شوند.

-- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد --

نگارنده : سينا ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بشوی اوراق اگر همدرس مايی ««« »»» که علم عشق در دفتر نباشد۳۰۰۰ خانواده زیر پوشش کمیته امداد همدان خودکفا شدند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سينا ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : خودکفا , کمیته

مطالب مرتبط