3359 دام سنگین در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار دارد

3359 دام سنگین در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار دارد

خبرگزاری فارس: 3359 دام سنگین در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار دارد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان نقل کرد: 3 هزار و 359 دام سنگین و 170 هزار دام سبک در اختیار خانواده‌های زیر پوشش در استان قرار گرفته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از همدان، پیمان ترکمانه امشب در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری همدان با اشاره به گزارش سال گذشته و 6 ماهه نخست سال جاری در خصوص اشتغال در کمیته امداد بیان کرد: در طول سال گذشته و امسال 3 هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد به درجه خودکفایی رسیدند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام عظمای ولایت در خصوص اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: برگزاری مهمانی ضیافت خودکفایی 3 هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد عمل به این پیشنهاد مقام عظمای ولایت بود.

مدیرکل کمیته امداد همدان به سیاست های کلی خانواده ابلاغی مقام عظمای ولایت اشاره کرد و اضافه کرد: در سیاست کلی خانواده به جامعه خانواده محور اشاره شده است.

وی تأکید کرد: اصلی ترین سیاست کمیته امداد در بحث ایجاد اشتغال در این نهاد، حفظ بنیان خانواده و حفظ مشاغل پایدار در چارچوب مشاغل خانگی است.

ترکمانه با اشاره به این که در پنج ساله گذشته ضیافت خودکفایی در استان همدان به انجام رسانده نشده بود، ادامه داد: اساسی ترین بحث در اشتغال موضوع آموزش است.

وی بابیان این که به طور میانگین یک میلیارد و 200 میلیون در هرسال در کمیته امداد استان مخارج آموزش داده می شود، ادامه داد: تعداد دوره های تعلیمهای بلندمدت در کمیته امداد استان 79 هزار و 863 نکته در مدت پنج سال بوده است.

مدیرکل کمیته امداد همدان مجموع تعلیمهای انجام شده از سوی کمیته امداد را 125 هزار دوره تعلیمی آگاهی داشت و بیان کرد: 7 میلیارد تومان در طول برنامه پنج ساله مخارج آموزش توجه کرد شده است.

وی در ادامه به مشاغل به وجود آمده برای افراد زیر پوشش کمیته امداد استان اشاره کرد و اضافه کرد: 3 هزار و 359 دام سنگین و 170 هزار دام سبک در اختیار خانواده های زیر پوشش در استان قرار گرفته است.

ترکمانه تسهیلات توجه کرد شده از منابع داخلی را 47 میلیارد تومان آگاهی داشت و بیان کرد: 2 هزار و 576 دار قالی برای افراد زیر پوشش برپاشده که 14 هزار متر مربع با رقم 12 میلیارد تومان تولید داشته اند.

وی با بیان این که سال گذشته 103 درصد منابعی تخصیص یافته به کمیته امداد استان به سوی خود کشیده شد، اضافه کرد: 30 درصد اعتبارات تسهیلات مربوط به کمیته امداد در استان جذب شده است.

— براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد —

نگارنده : آراسته ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرت هواست که معشوق نگسلد پيمان
««« »»»
نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

3359 دام سنگین در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار دارد

TT / 69 — TP / 17%

نظر دهید