60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد

60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران نقل کرد: اصلاح لایحه قانون‌ کار باید به تشکیلات کارگری و کارفرمایی برگردد و چنانچه قرار است اصلاحاتی انجام شود باید حرف امام و رهبری تحقق کشف کند و اصلاحات به نفع کارگران و بازنشستگان باشد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان قائم شهر، نصرالله دریابیگی امشب در پنجمین کنگره خانه کارگر مازندران با بیان این که دستاوردهای گوناگونی همچون قانون کار توسط جامعه کارگری تقدیم انقلاب شد، بیان کرد: کارگران در زمان انقلاب شریان های حیاتی رژیم را بستند و پس از امام راحل حق زیادی بر گردن مردمان و انقلاب دارند.

وی اضافه کرد: کسانی که وام های چندین میلیاردی می گیرند و به مکان ایجاد اشتغال، در کنار دریا ویلا می سازند دشمنان جامعه کارگری هستند و به دولت و مردمان خیانت می کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران تصریح کرد: قانون الزام تأمین اجتماعی از خوب ترین قانون هاست که در دنیا بی نظیر است و امروز دشمنان زیادی دارد.

دریابیگی با بیان این که تحول قانون الزام به بهانه بیمه تندرست غیرممکن است، بیان کرد: عواملی هستند که در برنامه ششم می خواهند صندوق تأمین اجتماعی را با بازنشستگان هواپیمایی، ذوب آهن و ... ادغام کنند و ما مخالف این امر هستیم چراکه سازمان تأمین اجتماعی متعلق به دولت و کارفرما نیست و مال مردمان است.

وی اضافه کرد: این کنگره، خط مشی چهار سال آینده را به وجود می آورد و نقش اهمیتی می داری در شورای بازنشستگان و مؤسسه های کارگری ایفاء می کند.

این مسؤول با بیان این که هرجا که در مازندران خصوصی سازی شد چیزی جز تعطیلی، بیکاری و فساد در پی نداشت، تصریح کرد: از 120 هزار بازنشسته استان مازندران، 60 درصد حداقل بگیر هستند و به خاطر خصوصی سازی بازخرید و اخراج شده اند.

مسؤول کانون بازنشستگان مازندران ادامه داد: 85 هزار نفر در مازندران عضو خانه کارگر هستند که تحت پوشش کلاس های تعلیمی رایگان و امکانات رفاهی قرار دارند.

دریابیگی با تأکید براینکه ما به دولت تدبیر و امید رأی داده ایم و به آن افتخار می کنیم، بیان کرد: از این دولت استدعا داریم که به معضل معیشتی کارگران و بازنشستگان دقت دارند و اصلاح لایحه قانون کار باید به تشکیلات کارگری و کارفرمایی برگردد و چنانچه قرار است اصلاحاتی انجام شود باید حرف امام و رهبری تحقق کشف کند و اصلاحات به نفع کارگران و بازنشستگان باشد.

وی خطاب به جامعه کارگری نقل کرد: چنانچه می خواهید جهان خوب و درمان رایگان داشته باشید و همه مسائل به نحوی جلو برود که عدالت از ویترین ها درآید و عملی شود باید ید واحد باشید و در تشکل ها عضو شده و حق عضویت توجه کرد کنید.

*************

تهیه کننده : پريماه ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دامنی گر چاک شد در عالم رندی چه باک ««« »»» جامه‌ای در نيک نامی نيز می‌بايد دريد60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد


TT / 63 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پريماه ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : بگیر
برچسب ها : قانون , حداقل , اصلاح

مطالب مرتبط