Facebook در «سیلیکون ولی» منزل می سازد

فیسبوک در «سیلیکون ولی» خانه می سازد

فیس بوک درصدد است روند پیدا کردن محلی برای سکونت را برای کارمندان خود آسان کند و به این منظور هم توصیه ساخت 1500 واحد مسکونی در نزدیکی دفاتر خود را ارایه داده است.
وب سایت تک شات: سیلیکون ولی پایتخت تکنولوژی جهان است. این بدان معنی است که دارایی قابل توجهی در ناحیه جغرافیایی نسبتا کوچولوای جمع شده است. از آنجایی که غول های تکنولوژی در این ناحیه جمع شده اند که هر کدامین هزاران نفر را در استخدام خود دارند، تقاضای قابل توجهی برای خانه هم در این محدوده وجود دارد که منتهی به رشد بیش از اندازه قیمت واحدهای مسکونی در سیلیکون ولی شده است.

حالا فیس بوک درصدد است روند پیدا کردن محلی برای سکونت را برای کارمندان خود آسان کند و به این منظور هم توصیه ساخت 1500 واحد مسکونی در نزدیکی دفاتر خود را ارایه داده است.

فیس بوک روز جمعه توصیه کرد که برای اولین بار ساخت منزلهای مسکونی در سیلیکون ولی را شروع کند. این کمپانی در نظر دارد 1500 واحد مسکونی را در نزدیکی دفاتر خود احداث کند.

نواحی گوشه و کنار شهر سان فرانسیسکو برای پذیرش هزاران نفر از مردمی که برای کار در شرکتهای مستقر در سیلیکون ولی به این ناحیه مهاجرت کردند آمادگی نداشتند و همین امر موجب رشد قیمت مسکن و جابجایی به مقدار قابل توجهی شد.

کارفرماها تلاش کردند با ارایه اتوبوس مسافربری های مجهز به اینترنت به کارمندان خود در این زمینه کمی تسهیلات بوجود آورند. فیس بوک حتی برای تشویق کارمندان خود به حیات در محلی نزدیک تر به محیط کار مبالغ تشویقی تا 10 هزار دلار را انتخاب کرده است.

حالا فیس بوک در نظر دارد یک قدم جلو رود و دهکده ای را در Menlo Park احداث کند که 1.75 میلیون مرگ مربع ساختمان اداری و 125 هزار مرگ مربع محیط دست فروشی و 1500 واحد مسکونی را شامل خواهد شد.

فیس بوک همچنین در طرح خود به این بحث اشاره کند که واحدهای مسکونی فقط در اختیار کارمندان این کمپانی نخواهند بود و 15% این واحدها را با قیمتی پایین تر از نرخ بازار عرضه خواهد کرد.

فیس بوک تنها کمپانی نمی باشد که برنامه ای برای حل معضل فقدان مسکن ارایه داده است. کمپانی آلفابت هم گویا ساخت 300 ساختمان ماژولار را برای اسکان موقت کارمندان خود در برنامه دارد.

-پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: فرزانه ش.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گل مراد تو آن گه نقاب بگشايد ««« »»» که خدمتش چو نسيم سحر توانی کردFacebook در «سیلیکون ولی» منزل می سازد


TT / 101 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : فرزانه ش.
تاریخ گردآوری : 2017-07-11
در دسته بندی : سیلیکون
برچسب ها : فیس بوک
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :